Doğruöz Bilişim © 2021

Web Tasarım

Web tasarım, web sitelerinin internet ortamında, arama motorlarında erişilebilir olmasını sağlayan, web siteleri üzerinden kişi, kurum, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan çalışmadır. Web siteleri, kurumların ve kişilerin sanal internet ortamındaki kimlikleri ve görünen yüzleri niteliğindedir.

Web tasarımları HTML dilindedir ve kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Web siteleri, internet tarayıcılarının görüntüleyebilecekleri şekilde özel olarak tasarlanmalıdır. Web sitelerinin tasarımları yapılırken, hedef kitle belirlenmeli ve bu çerçevede çalışılmalıdır. Kaliteli bir web tasarımı, belirlenen hedef kitleye hitap eden ve kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan niteliklere sahip olmalıdır. 

Web tasarımlarında, görsel olarak dikkat çeken unsurlara yer vermek önemli bir husustur. Ayrıca, web sitelerinin tasarımlarında özgünlük, içerik ve güvenlik gibi önemli unsurlar da tasarım kalitesini büyük ölçüde etkilemektedir. 

Web tasarımları, projelendirme, HTML ya da CSS kodlama, grafik tasarımı, test işlemleri ve CMS entegrasyonu gibi işlemler sonunda tamamlanmaktadır. 

Düzenleme: Web sitelerinde kullanılmak üzere tasarlanan grafikler ve metinler göz yormayacak formatlarda hazırlanmalı ve düzenli olmalıdır. Kişiler web sitelerini ziyaret ettiklerinde aradıkları bilgilere hızlıca ulaşabilmelidir. Böylelikle kullanıcıların web sitelerinde kalma sürelerinin uzatılması amaçlanmaktadır.

Web tasarım unsurları nelerdir?

Renkler: Web tasarımlarında renk seçimleri tercihe bağlıdır. Ancak bu tercihler firmaların imajını ve sektörlerindeki kurumsal kimliklerini yansıtan renklerden yana olmalıdır. 

Grafikler: Web tasarımları yapılırken sitelerin açılma hızlarını olumsuz etkileyecek grafikler kullanılması, web sitelerini olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle grafik, logo, fotoğraf ve ikonlar hazırlanırken oldukça dikkatli ve seçici olunmalıdır. 

Fontları: Web sitelerinin tasarımlarında kullanılan yazı tipleri de tasarımın kalitesinde oldukça etkilidir. Doğru seçimler neticesinde birçok web tarayıcısı, güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilmektedir. Bu hususlar dikkate alınarak kabul gören yazı fontları kullanılmalıdır.

İçerik: Web sitelerinin ihtiyaçları ve hedef kitleleri belirlendikten sonra metinler ve görsellerden oluşan içerikler, seo uyumlu, kullanıcıları bilgilendirici ve kullanıcılarda merak uyandıran şekilde hazırlanmalıdır. İçeriklerde anahtar kelime kullanımı seo açısından büyük önem taşımaktadır.

Profesyonel Web Tasarımı Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Dijital ortamlarda daha görünür olmak ve hak ettikleri yerlere gelmek isteyen kişi ve kurumlar, profesyonel web tasarımı çalışmalarını tercih etmektedirler. Profesyonel web tasarım çalışmaları, firmaları çevrimiçi bir şekilde güvenilir ve benzersiz göstermektedir. Günümüz koşullarında, web siteleri birçok kişi ve kurum için oldukça önemli bir yere sahiptir. Her web sitesi için tasarım ve içerik sektöre uygunluk açısından önem taşımaktadır. Bu uygunluğun sağlanması ile siteler global anlamda da her kullanıcıya ulaşılabilecek şekilde tasarlanabilmektedir. Böylelikle, web sitelerinin hedef müşteri kitlelerinin büyümesi sağlanmaktadır.

Özellikle e-ticaret siteleri, günün her saatinde satış yapabilecek şekilde 7/24  aktif olmalıdır. Web sitelerinin sürekli açık olması, satış ve pazarlama gelirlerinin artması, kampanya ve reklam giderlerinin düşürülmesi ancak profesyonel web tasarımları ile sağlanabilmektedir. 

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler Unsurlar Nelerdir?

Web tasarımlarında doğru hedefin belirlenmesi çok önemlidir. Web tasarımlarında,  web sitelerinin ihtiyaçları ve amaçları doğrultusunda bir tasarım yapılması, firmaları müşteriye hızlı ve doğru bir şekilde yönlendirilmesi, kullanım kolaylıkları sunulması ve seo uyumlu olması gerekmektedir. 

Görsel anlamda sitelerin varoluşunu belirleyen web tasarımları, ziyaretçilerin ilgisini çekecek ve sitede uzun süre kalmalarını sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Arama motoru optimizasyonu açısından arama motorlarında ilk sıralarda çıkması için gerekli tüm şartlar sağlanmalıdır. Web siteleri tasarlanırken, müşteri ve ziyaretçi odaklı çalışmalar yapılmalıdır. Bu şekilde yapılan bir web tasarımı çalışması, ziyaretçi ve müşteri ihtiyaçlarını karşılayan, hızlı, yönetilebilir, seo altyapısı hatasız, işlevsel ve firmaların kimliğini en doğru şekilde yansıtan bir formatta hazırlanmaktadır. Ayrıca kaliteli bir tasarım çalışmasında, hedef müşteri kitlelerinin yanı sıra, şirket ve kurumlar için potansiyel müşterilere de kolaylıkla ulaşabilecek tasarımlar yapılmalıdır. 

Web sitelerin tasarımları, markaların dijital vitrinlerini oluşturmaktadır. Bu durum yeni bir marka kurmak kadar ciddi bir çalışma gerektirmektedir. Belirttiğimiz tüm önemli unsurların yanı sıra web tasarım fiyatları da oldukça önemli bir konudur. Web tasarım süreçleri kreatif çalışmalar gerektirmektedir. Teknik özellikleri ve ciddi çalışma koşulları düşünüldüğünde maliyetli bir alan olduğu gözlemlenebilmektedir. Ancak web tasarım hizmeti taleplerinde bulunurken ucuzluktan çok tasarımın kalitesinin üzerinde durulmalıdır. Aksi halde rakiplerin gerisinde kalınması kaçınılmaz bir durum haline gelmektedir. Bu nedenle web tasarım çalışmaları için firma seçimi yapılırken ortalama fiyat aralığının altında kalan profesyonellikten uzak kişiler, ajanslar tercih edilmemelidir.

Doğruöz Bilişim, 2010 yılından bu yana gerçekleştirdiği Web Tasarım projeleri ile hizmet verdiği firmaların, kendi sektörlerinde öncü isimler olmalarını sağlamıştır. Firmamız, işinde uzman bir ekip ile çalışmakta, web tasarımı yapılacak firmaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek harekete geçmektedir. Her yeni teknolojik gelişmeyi takip eden ve doğru stratejiler izleyen firmamız, kaliteli,  modern tasarımları ile birçok firmanın öncelikli tercihi olmaktadır. 

Firmamız, her geçen gün dijitalleşen dünyada yaşanan tüm değişiklik ve teknolojilere kurumları entegre etmek için çalışmaktadır. Pazarlama ve satış maliyetlerini en aza indiren firmamız, markaları yukarıya taşıyacak planlamalar yapmaktadır. Böylelikle markaların satış gelirleri artarken, reklam ve pazarlama giderleri minimuma indirilmektedir. 

Bizler kaliteli bir web tasarımın, ihtiyaçlara yönelik iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik ile mümkün olacağının bilincinde olarak müşterilerine sürecin her aşamasında en uygun çözümleri üretmekteyiz. 

Doğruöz Bilişim,  Web Tasarım, E-Ticaret ve Google Ads Reklamcılığı hizmetlerini en kaliteli, özgün ve tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde sunmaktadır. 

Responsive Web Tasarım Nedir?

Responsive web tasarım, uyumlu ve duyarlı web tasarım anlamına gelmektedir. Son dönemlerde bu tasarım şekli oldukça gündemde ve kaçınılmaz olmuştur. Akıllı telefon ve tabletlerin kullanım oranının artmasıyla ortaya çıkan ve tüm dünyada popüler olan bu web tasarım yapısı, web sitelerinin mobil cihazlar ve tabletler aracılığı ile ziyaret edilmesi durumlarında, yeniden şekillenerek ekrana oturmasını sağlamaktadır. 

Responsive tasarım, genellikle 3 kademeli şekilde tasarlanmaktadır. Bu kademeler; desktop, tablet ve mobil versiyonlardır.

Mobil cihazlar kullanılarak web sitelerini ziyaret etmek ve görüntülemek daha güç bir durumdur. Özellikle ziyaret edilen siteler responsive ya da mobil site değilse, ekran kaydırma, büyütme hareketleri yapmadan siteleri incelemek mümkün değildir. Responsive olmayan sitelerin menülerine ve linklerine ulaşım sağlanamaması olası bir durumdur. 

Responsive tasarıma sahip web siteleri, mobil cihazlar ile uyumlu hale getirilmektedir. Böylelikle kullanıcılar, site içi ziyaretleri kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Bu formatta tasarlanan sitelerin, görselleri, menüleri, font ve imajları alt alta sıralanarak kolaylıkla okunabilecek şekilde sıralanmaktadır. Web siteleri için önem derecesi düşük olan her element, mobil cihazlarda gizlenerek sayfa ile alakalı en önemli bilgiler en yalın hali ile ziyaretçilere gösterilmektedir. 

Tüm bu ayrıcalıkların yanı sıra, responsive siteler, arama motorları tarafından da ciddi bir şekilde desteklenmektedir. Web sitelerinin, mobil versiyonları için ayrı bir alan adı kullanmalarından ziyade tek bir url ile responsive yapılması çok daha uygun olmaktadır. Bunun nedeni, arama motorlarının mobil cihazlardan yapılan aramalarda, sayfaların mobil uyumlulukları gözetilmeksizin sonuçlar sıralaması olarak açıklanabilmektedir.

Mobil cihazlar kullanılarak web sitelerini ziyaret etme oranları, tüm dünyada gün geçtikçe hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu nedenle responsive özellikli sayfalar önem kazanmaktadır.

AMP Web Tasarım

AMP, hızlandırılmış mobil sayfa anlamına gelmektedir. Bu çalışma Google yazılım ekibi tarafından geliştirilmiştir ve ücretsiz bir web tasarım kütüphanesi niteliğindedir. AMP`nin  öncelikli amacı, web sitelerinin özellikle mobil cihazlarda hızlı bir şeklide yüklenmesini sağlamaktır. 

2015 yılı itibari ile mobil cihazlardan yapılan aramaların, masaüstü aramaları geçtiği Google tarafından resmi olarak duyurulmuştur. Akıllı mobil cihazlar ve tabletlerin kullanımlarının büyük ölçüde artmasıyla, bu cihazlar kullanılarak yapılan aramalar da aynı ölçekte artmıştır. Ancak ilk etapta mobil cihazlarda geç yüklenen sayfalar, kullanıcıların memnun olmamasını sağlamaktaydı. İnstagram, Facebook, Twitter gibi mobil uygulamaların yüksek hızlarda çalışması ve kolay kullanılabilir olması kullanıcıları oldukça memnun etmekteydi. 

Google, bu durumu gidermek adına web sitelerini mobil uygulamalar ile aynı kaliteye çıkaracak çalışmalar yapmıştır. Google`da ilk sıralara yükselmek isteyen kişi ve kurumlar, web sitelerini mobil uyumlu hale getirmiştir.

Web sitelerinin mobile uyumlu olması, sitelerin kullanımını kolaylaştırmaktadır. Ancak bu durum sayfaların hızlı ve kolay bir şekilde açılmasını sağlamamaktadır. Bu nedenle Google, web sitelerinin açılış hızlarını, arama sıralama faktörleri arasına almıştır. Bu şekilde, sayfaları teşvik etmek amaçlanmıştır. 

Teknik anlamda, sayfaların hızlandırılması, mobil uyumlu bir hale getirmek kadar kolay ve basit bir işlem değildir. Bu nedenle Google, bu soruna çözüm getirmek adına 2016 yılı itibari ile AMP projesini hayata geçirmiştir. 

AMP Nedir ve Nasıl Çalışır?

Mobil sayfaların açılışını hızlandıran AMP, Google yazılım mühendisleri tarafından geliştirilmiştir. Bu açık kaynak kütüphanesi, web sitelerinin oluşturulmasında gereksinim duydukları tüm bileşenleri bünyesinde barındırmaktadır. Ancak AMP`de kütüphanede bulunan bu bileşenler dışında bir bileşen kullanılmasına kesinlikle izin verilmemektedir. Web sitelerine javascript kodları ve kaynakları gibi bileşenlerin eklenebilmesi mümkün olmamaktadır. 

Web tasarımları için kullanılan CSS, maksimum 75 kb boyutunda yazılabilmektedir. Bunun dışında herhangi bir CSS kaynağı kullanılamamaktadır. AMP`de tüm bu kuralların yer alması doğal bir durumdur. Çünkü, sayfa açılış hızlarının mobil cihazlarda kısa sürelere çekilebilmesi adına bu tür kural ve kısıtlamalara ihtiyaç duyulmaktadır. 

AMP siteler, scriptlerin tümünün Google serverlarında barınması ile sunuculardan da büyük ölçüde tasarruf etmektedir. Geçerli bulunan AMP siteler, Google sunucularında kayıtlı bulunmaktadır. Google bu sayfaları sonuçlar kısmında yıldırım ikonu ile hızla göstermektedir. 

AMP Google İkonu

AMP açık bir kaynaktır ve ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Web tasarım ve geliştirme çalışmaları yapan kişiler, diledikleri her an AMP resmi adresinden aradıkları her bilgiye kolaylıkla ulaşabilmektedir. 

Yahoo, CNN, Hurriyet, Sozcu, Twitter, Mynet, ve haber sitelerinin büyük çoğunluğu, BMW, Washington Post gibi popüler siteler AMP sitelere örnek verilebilmektedir. 

Sayfaların, AMP olması Seo açısından direkt olarak etkili değildir. Ancak AMP tasarımlar, dolaylı olarak Seo’yu etkilemektedir. AMP web tasarımlar çok daha hızlıdır. Google sonuçlarında yıldırım ikonu ile gösterilmeleri, kullanıcılara sayfaların hızlı olduğunu belirtmektedir. 

Firmamız tarafından AMP`ye çevrilen sayfaların Google aramalarında üst sıralara yükseldiği gözlemlenmektedir. 

AMP Web Tasarım fiyatları, web sitelerinin özelliklerine, sayfa yapılarına ve sitede yer alacak tüm fonksiyonlara göre değişkenlik göstermektedir. AMP tasarım fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için bizlerle ile iletişime geçmeniz yeterlidir. 

WordPress tarzında hazır sistemler kullanan site sahipleri ücretsiz amp modülü ile sayfalarını AMP`ye kolaylıkla çevirebilmektedir. Ancak özel yazılımlara sahip web sitesi bulunanların, profesyonel destek almaları gerekmektedir. 

AMP yalnızca mobil için değildir. Masaüstü tasarımlarda da AMP kullanılabilmektedir. Böylelikle siteler hem mobil hem de masaüstü versiyonunda AMP tasarıma sahip olabilmektedir. 

Son olarak bir sayfanın geçerliliği AMP test araçları ile kontrol edilebilmektedir. Test yapılarak, sayfaların AMP olup olmadığı, AMP tasarıma sahip ise kodlamasında herhangi bir hata var mı yok mu kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

E Ticaret

E-ticaret, dijital ortamlarda web siteleri aracılığı ile ürün ve hizmetlerin çeşitli ödeme yöntemleri kullanılarak satılmasını sağlayan alışveriş yöntemidir. E-ticaret ile firmalar, tek bir konuma sabit kalmadan Türkiye`nin hatta dünyanın her bölgesindeki müşterilerine ulaşarak satış yapabilmektedir.

E-ticaret İş Modelleri

E-ticarette çok sayıda farklı iş modeli bulunmaktadır. Bunlar;

B2B (Şirketten şirkete satış): Bu modelde işletmeler arasında toptan satış yapılmaktadır. Kendi kitlesine perakende satış yapan firmalar, bu iş modeli ile internetten toptan alışveriş yapma imkanı bulmaktadır. 

B2C (Şirketten tüketiciye satış): En yaygın kullanılan iş modelidir. Her firma bu iş modeli ile kendi ürünleri ve tedarik ettikleri ürünlerin satışını direkt olarak son kullanıcıya yapabilmektedir.

C2C (Tüketiciden tüketiciye satış): Bu iş modeli ile tüketiciler, internet ortamında kendi aralarında satış yapabilmektedir. İkinci el ürün alışverişlerinin yapıldığı popüler platformlar C2C modeline örnek gösterilebilir. 

E-ticarette bu iş modellerinin yanı sıra farklı e-ticaret türleri de bulunmaktadır. 

Dikey e-ticaret: Dikey e-ticaret sisteminde belli bir kategori üzerinden ürün satışı yapılmaktadır. Örneğin; yalnızca bebe giyim satışı yapan bir e-ticaret sitesi, niş bir hedef kitleye ulaşmayı amaçlayarak ürün ve hizmetlerine bu dikey pazarda yer vermektedir.

Yatay e-ticaret:  Geniş hedef kitlelere ulaşmayı amaçlayan firmaların, farklı kategorilerde geniş ürün yelpazesi ile satış yapabildikleri e-ticaret türüdür. Elektronik eşyalar, tüm tekstil ürünleri ve mutfak araç gereçleri gibi ürünlerin satışını yapan e-ticaret siteleri örnek gösterilebilir. 

Dropshipping (İnternetten stoksuz satış): Bu e-ticaret türünde, firmalar birçok farklı ürün tedarikçisi ile anlaşarak, onların ürettiği ürünleri kendi sitelerinde stoksuz bir şekilde satış yapmaktadır. Firmalar, XML ile  ürünleri, tedarikçi sitelerden çekerek kendi siteleri üzerinden satışını sağlarlar. Ürünün sipariş edilmesi halinde, tedarikçi ürünü müşteriye göndermektedir. Yapılan anlaşmalar doğrultusunda tedarikçi firmalar, satış işlemini sağlayan firmaların kargo paketleri ile de gönderim sağlayabilmektedir.

E-ticaret sitesi kurmak için bir şirket olma zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak şirket kurma işlemleri henüz tamamlanmadan da site tasarımı yapılabilmektedir. Sanal POS ve fatura işlemleri, şirket açılmadan yapılamayacağı için siteyi açmak ve satış yapmak mümkün olmamaktadır. 

E-ticaret sitesi kurmaya karar veren firmalar, öncelikle nasıl bir altyapı kullanacaklarını seçmelidir. Sitelerin tasarımları konusunda e-ticaret altyapı paketleri, ajansların ve freelancer`ların özel kodlamalar ile yaptıkları yazılımlar ya da açık kaynaklı yazılım çözümleri arasından seçim yapılmalıdır. 

Ajans ve freelancer`ların özel kodlamaları ile yaptıkları yazılımlar ve açık kaynaklı yazılım çözümlerinde firmalar birçok dezavantaj ile karşılaşmaktadır. E-ticaret alt yapı paketleri ise birçok avantajı beraberinde getirmektedir.

 Açık kaynak yazılımlar kişilere temel bir kod bileşeni sunmaktadır. Site kurulumu bu temel kod bileşenleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. WordPress, WooCommerce ve Magento gibi yazılımlar ile alan adı, hosting ve SSL sertifikaları alınarak e- ticaret siteleri kurulabilmektedir. Ancak açık kaynaklı yazılımlarda, arka planda birçok iş ile ilgilenilmesi gerekeceğinden asıl amaca yoğunlaşmak pek mümkün olmamaktadır.

Açık kaynaklı yazılımlarda: altyapısal ve teknik tüm sorunlarla ilgilenme, kargo anlaşmalarını kişilerin yapmaları, banka ve Sanal POS anlaşmalarının kişiler tarafından yapılması ve SSL sertifika kurulum ve ücretleri gibi ekstra maliyetlerin çıkması gibi ciddi dezavantajlar bulunmaktadır.

Ajans ve freelancer`lara e-ticaret sitesi kurulumu yaptırmak da, yüksek maliyetler, aylık olarak yükselen altyapı ve bakım ücretleri, tüm banka, kargo anlaşmaları için çözümlerden faydalanamamak ve müşteri desteğinin sürekli olmaması gibi dezvantajları beraberinde getirmektedir. 

E-ticaret Altyapı Paketlerinin Avantajları

E-ticaret sitelerinin kurulumunda e-ticaret paketlerini tercih eden müşteriler, altyapı ve teknik konularla ilgilenmek zorunda kalmazlar.

Site kurulumu hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir ve müşteriler kendi işlerine odaklanma imkanı bulur. 

Hazır şablonlar kullanılarak istenilen tasarım kolayca uygulanabilirken, özel tasarımlar yaptırılması da tercih edilebilir. 

E-ticaret paketleri birçok özelliği bünyesinde barındırır ve müşteriler tek bir ücret ile birçok özelliği satın almış olur. Böylece ödenen ücret karşılığı alınan hizmet içeriği bilinir ve ek maliyetler çıkmamış olur. 

E-ticaret paket sağlayıcıları, banka ve Sanal Pos anlaşmaları ile  kargo anlaşmalarının çok daha uygun fiyatlara mal edilmesini sağlar.

Tüm bu avantajlarının yanı sıra e-ticaret paketleri, rakip analizi ve SEO desteği çözümleri ile firmaların yükselmesini sağlayan özellikleri uygun fiyatlarla sunarlar. 

Avantajlı yönleri ile firmalar açısından en doğru seçim olan e-ticaret paketlerini seçerken;

  • Çeşitli tasarım çözümleri ve düzenleme seçenekleri olmasına
  • Farklı ödeme yöntemleri bulunmasına
  • Kargo yönetimi ve müşteri destek hizmeti sağlıyor olmasına
  • Blog yönetimi ve e-posta yönetimi ile sosyal medya entegrasyonları olmasına 
  • Ürün ve kategori yönetiminin kolaylıkla yapılabiliyor olmasına 
  • Raporlama seçenekleri bulunduruyor olmasına

dikkat edilmelidir.

E-ticaret Sitesinde SSL Sertifikası Kullanmak Zorunlu mudur?

Şifreleme protokolü olan SSL, kullanıcı bilgisayarı ile e-ticret siteleri araında transferi sağlanan tüm verileri şifreleyerek, üçüncü kişilerin bu verilere erişmesini engellemektedir.

E-ticaret sitelerinde, ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmek adına SSL sertifikasına sahip olma zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi halde banka Sanal POS`larına sahip olunamamaktadır. Ayrıca, ETBİS`e kayıt olmak içinde SSL Sertifikası`na ihtiyaç duyulmaktadır.

Doğruöz Bilişim, firmaların markaları adına geliştirilmesini istedikleri dijital pazarlama stratejilerinde, hedef kitlelerini ve tüm ihtiyaçlarını en doğru şekilde belirlemektedir. Firmamız, markalara alan adı, e-mail, hosting, yedekleme, üst düzey güvenlik ve ödeme altyapıları gibi birçok hizmet sunmakta ve kurumların çözüm ortağı olmaktadır. 

E-ticaret sitelerini, hedef kitleye en doğru şekilde ulaştırabilmek adına kullanımı kolay bir şekilde tasarlamaktayız. Firmamız, entegrasyonlara açık e-ticaret sitesi hizmetleri ile internetten alışveriş sistemlerini en profesyonel ve basit hali ile müşterilerine sunmaktadır. Tasarımlarımızda, kolay kullanıma verdiğimiz öncelik ile, ziyaretçilerin ve belirlenen hedef kitlenin dikkatini çekecek unsurlara yer vermekteyiz.

Doğruöz Bilişim, e-ticaret sitesi kurmak isteyen firmaların bu süreçte ürün fotoğraf çekimi, konsept fotoğraf çekimi ve tanıtım filmi gibi ihtiyaç duyabilecekleri her konuda hizmet vermektedir. Ayrıca firmamız, sosyal medya danışmanlığı ve web sitelerinin google reklam yönetimi gibi satış yapmalarını kolaylaştıracak danışmanlık hizmetleri ile müşterilerine gereken tüm desteği sağlamaktadır.

E-ticaret sistemlerimiz, ürünlerin hedef kitleye ve müşterilere en iyi şekilde aktarılmasını sağlayan web tabanlı otomasyon sistemleri ile donatılmıştır. Firmamız ile çalışmanın ayrıcalığını her alanda yaşayan ve hisseden müşterilerimizin, sektör bazında farklı ihtiyaç ve talepleri olabileceğinin bilincinde hareket etmekteyiz. Marka ve firmaların internet ortamındaki vitrinlerinin diledikleri gibi olması için, kullanımı kolay ve son derece yenilikçi, seo uyumlu esnek pazar yeri entegrasyonları ile hizmetlerimizi sunmaktayız.

Firmamız,  15 yıldır Türkiye`de öncü e-ticaret sitelerinin alt yapı sağlayıcı olan İdeasoft ile çözüm ortaklığı yapmaktadır. Doğruöz Bilişim, sektördeki engin tecrübesi ile e-ticaret ve e-ihracat alanında gerekli tüm olanakları sunmaktadır. Değişimlere ayak uydurarak müşterilerimiz ile yaptığımız işbirliği sonucunda ortaya çıkardığımız tüm çalışmalarımız referansımız niteliğindedir. 

Bizlere taleplerini ileten müşterilerimize, alan adı tescili, web hosting, e-mail hosting, güvenlik sertifikası, mail yedekleme, ödeme altyapı kurulumu ve her türlü yazılım modüllerini paket olarak bir bütün halinde sunmaktayız. Müşterilerimize yalnızca ürünlerini eklemek ve satışa başlamak gibi basit bir arayüzde web sitesini ve mağazasını yönetme işi kalmaktadır. 

En güncel isteklerinize cevap verebilen ve sitenizin hazırlanmasından sonra da tüm desteği ile anınızda olan firmamız, tüm süreç boyunca en doğru analizleri yaparak sonuçlarını paylaşmaktadır.

Doğruöz Bilişim, doğru web tasarımı firmasını seçerken dikkat etmeniz gereken tüm unsurları bünyesinde barındıran, profesyonel yazılım ve uzman tasarım ekibi ile firmanızın dijital kimliğini oluşturacak web siteniz için gereken tüm şartları sağlamaktadır.