Doğruöz Bilişim © 2020

Web Tasarım

Nasıl Bir Web Tasarıma Sahip Olmalısınız?

Web tasarım; dijitalleşmenin ilk adımı. İşletmelerin kendilerini tanıtmak, hizmetlerini hedef kitlelerine duyurmak, ürünlerinin online olarak satışını gerçekleştirmek için hayata geçirmesi gereken bir proje. Peki web tasarım hizmeti almadan önce neleri bilmek gerekir? Bir web sitesi sahibi olmak için hangi adımlar izlenmeli, ne tür bir hizmet almalı? bu süreçte nelere dikkat etmeli onlardan kısaca bahsedelim.

Doğru Strateji Belirlenmeli

Dijital dünyada tüketicilerin sizinle ilgili fikir edindiği ilk yer web sitenizin tasarımı. Web siteniz, işletmenizin kurumsal yapısını ve sunduğu hizmetleri, işletmenizin diğer firmalardan güçlü ve ayrıcalıklı özelliklerini ne kadar başarılı ve etkili bir şekilde anlatan bir yapı ile kurgulanır ve tasarlanırsa, ilk verdiğiniz izlenim de o kadar güçlü ve etkileyici olacaktır ziyaretçilerinize.

Sadelik Ve Kolay Kullanım

Sade bir web tasarımının, verilmesi gereken mesajı hem daha net hem de daha etkili bir biçimde verdiğini düşünüyoruz. Kullanıcıların aradığına kolayca ulaşabilmesi, sitenizde rahat gezinebilmesine olanak sağlar. Web tasarım projenizde kullanılan renkler, font seçimi, hizmet gruplarınıza özel ikon tasarımları gibi bir çok elementin bütünsel bir yapı ve kurguda olması çok önemli. Sitenizi rakiplerinizden ayırmanın en kolay yolu, tasarımı basitleştirerek kullanımı kolaylaştırmak ve sayfaları, özellikle mobil kullanıcılar için, daha performanslı hale getirmektir.

Yalın Dil Ve Görsel Gücü Yüksek

İşletmenizi ve hizmetlerinizi tanıttığınız web sitenizde kullanacağınız dilin sade olması, net mesajlar vermesi çok önemli. Kullanıcılar bir makale okurmuşçasına hizmet veya ürün satın alacağı web sitesinde dakikalarca vakit geçirmez. Sayfanızın içeriğiyle birebir uyumlu birden çok fotograf kullanmanız akılda kalıcılığı ve kolay anlaşılabilirliği sağlar.

COVID-19 sebebiyle tüketicilerin evde geçirdiği sürenin de hiç olmadığı kadar arttığı bu dönemde, kullanıcılar alacağı hizmet ve ürün hakkında bilgi almak için online videolara daha fazla başvuruyor artık. Bu bağlamda web sitenizde ürün tanıtımı veya hizmetinizi anlatan bir animasyon film veya kurumunuz için hazırlanmış bir tanıtım filmine de yer vermeniz, kullanıcılara iyi bir ziyaret deneyimi yaşatmanızı sağlar.

Mobil Tasarım Önceliğiniz Olsun

Web site tasarımı yaptırmak isteyen bir çok kurum yetkilisi, web sitesinin arayüz tasarımına genellikle bir masaüstü cihazda bakarak fikrini belirtiyor. Önerimiz bir web sitesi yaptırdığınız zaman beğendiğiniz tasarıma yayına alınmadan önce bir mobil cihazda bakmanız ve karar vermeniz. İmkanınız varsa telefon ile beraber tabletteki arayüzünü de inceleyin. Bir çok bağlantıya tıklayıp farklı arayüzdeki sayfaların nasıl göründüğünü ve kullanımını mobil cihazınızda test edin.

Google İngiltere satış yöneticilerinden Eli Lassman bir makalesinde şu cümlelere yer veriyor. Dikkate değer:

…Dünya çapında, 2020 yılının ilk yarısında telefonlarımızda 1,6 trilyon saatten fazla zaman harcadık. Üçüncü çeyrekte ise uygulama kullanımı, önceki yılın aynı dönemine kıyasla %25 artış gösterdi. Uygulamalara her ay 180 milyar saat harcadık.

Aynı araştırmaya göre gıda, oyun, online öğrenim, eğlence ve alışveriş kategorilerinin, uygulamaların kazandığı bu ilgiden daha çok faydalanacağı düşünülüyor. Bu trendin 2021 ve sonraki dönemlerde de mobil kullanımının ne oranda olabileceği konusunda önemli bir ipucu veriyor.

AMP Web Tasarım

AMP (Accalerated Mobile Page) web siteleri; hızlandırılmış mobil sayfalar anlamına gelen ve Google tarafından geliştirilen, web tasarımcılara ücretsiz sunulan bir web tasarım kütüphanesidir. AMP'nin amacı; kütüphanesi Google sunucularında barındırılan, bu sayede de mobil cihazlarda anında hızlı yüklenebilen web siteleri oluşturmaktır.

Mobil web kullanımının artması ile beraber arama algoritmasına 2015 yılında mobil uyumlu olma kriterini ekleyen Google, mobil uyumlu olan web sitelerinin açılış hızlarını artırmaya yönelik bir adım olarak da 2016 yılında AMP projesini faaliyete geçirdi. AMP web tasarım projeleri oldukça hızlı açılır ve kullanıcı deneyimleri yüksektir.

Yavaş açılan web siteleri ise kullanıcıların rakip sitelere yönelmelerine neden olan en önemli faktördür.

Google Reklam

Google Partner Antalya

Google Ads reklam danışmanlık hizmeti kapsamında; Google Arama Ağı Reklamcılığı, Görüntülü Reklamcılık, Youtube Reklamcılığı, Gmail Reklamcılığı ve Alışveriş Reklamcılığı alanlarında profesyonel reklam yönetim ve danışmanlığı yapıyoruz. Reklamlar oluşturmanıza ve bunları optimize etmenize yardımcı oluyoruz. Anahtar kelime stratejisi ve bütçe planlaması hakkında önerilerde bulunuyor, bütçenizi en verimli şekilde kullanmanızı sağlıyoruz.

Doğruöz Bilişim, Google Ads becerileri ve uzmanlığına sahip şirketlere verilen Google Partner rozetine sahiptir. Şirket rozetini buradan online olarak görebilirsiniz.

Antalya merkezli bir çok işletmenin reklam hesap yönetim ve danışmanlığını yapmaktayız. Anahtar kelimelerini ve reklam metinlerini Google içerik ve kalite yönergelerine uyumlu hale getirerek reklam konumlarını yükseltiyor, daha düşük maliyetlerle daha etkili reklam yapmalarını sağlıyoruz. Bu sayede daha geniş hedef kitlelere ulaşmalarını hedefliyoruz.

E-Ticaret

Anahtar Teslim E-Ticaret Sitesi

15 yıldır Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı olan ideasoft ile çözüm ortaklığı yapmaktayız. Sektör tecrübemizi; doğru bilgi, değişim, işbirliği ve güven ile harmanlayarak e-ticaret ve e-ihracat alanında küresel bir oyuncu olma yolunda ilerliyoruz.

Alan adı, hosting, e-mail, güvenlik, yedekleme, ödeme altyapıları ve tüm yazılım özellikleri e-ticaret paketlerimizde size bir bütün olarak sunuyoruz. Size sadece ürünlerinizi eklemek ve satışa başlamak kalıyor.

E-ticaret süreçlerinizde ihtiyacınız olan tüm özellikleri e-ticaret paketlerimizde bulabilirsiniz.